Teraz jest najlepsza pora za zakup i rozpoczęcie suszenia drewna!

 

"Najlepsze drewno do palenia w kominku to drewno z jesiennej i zimowej wycinki ze względu na bardzo małą zawartość wody, którą drzewa spuszczają, żeby przetrwać mrozy. Pozostawiają same wartościowe soki tzw. koncentrat złożony głównie z minerałów i pierwiastków niezbednych do życia.Z tego względu jest to najbardziej kaloryczna wycinka.

 

Czytaj dalej

Drewno porady

Oto parę praktycznych porad jak suszyć i przechowywać drzewo.

1 . ODPOWIEDNIE SUSZENIE:

  • Po pierwsze drzewo najlepiej jest kupować jesienią, zimą, wówczas jest ono bardziej suche i bardziej energetyczne.
  • Po drugie drewno powinno być złożone na paletach w jak najbardziej przewiewnym miejscu, wystawione na działanie promieni słonecznych, z dala od zarośli.
  • Optymalnym rozwiązaniem jest: ułożenie drewna w 4 rzędach szerokich na 180 cm, wysokich na 2-2,5m. Wysokość nie ma tutaj większego znaczenia jednak należy mieć na uwadze bezpieczeństwo i tym samym nie układać zbyt wysokich stosów, mimo że im wyższe tym mniej miejsca zajmują.
  • Na zimę, zwłaszcza jak pada śnieg dobrze jest owinąć drewno czymś co nie przepuszcza śniegu ale przepuszcza powietrze, chyba że mamy drewutnię zlokalizowaną w takim miejscu do którego śnieg nie dociera.

Czytaj dalej

Czym najlepiej palić w kominku?

palenie drewnem w kominku drewnex

Kominek obecnie jest elementem dekoracji oraz czymś czym możemy się chwalić przed znajomymi. Jednak nie służy on tylko do „wyglądania”, ponieważ jest źródłem ciepła – często najbardziej opłacalnym. Udowodniono, że palenie kominkiem obniża rachunki za ogrzewaniew domach.

Czytaj dalej

Dział zamówień

tel. 505-90-10-70
tel. 790-298-419
tel. 505 704 103
tel. 535 700 133

Terminy dostaw

tel. 535 700 133

Księgowość

tel. 533 335 436