Czym najlepiej palić w kominku?

palenie drewnem w kominku drewnex

Kominek obecnie jest elementem dekoracji oraz czymś czym możemy się chwalić przed znajomymi. Jednak nie służy on tylko do „wyglądania”, ponieważ jest źródłem ciepła – często najbardziej opłacalnym. Udowodniono, że palenie kominkiem obniża rachunki za ogrzewaniew domach.

Dlatego, powstaje pytanie.

Skoro jest to opłacalne, to czym najlepiej palić w kominku? Porzućcie błędną opinię, że wszystkim. Plastiki i gazety może i szybko się zajmują ogniem, jednak nie wydzielają ciepła, a dodatkowo uwalniają do środowiska szkodliwe substancje. Węgiel też poszedł w odstawkę, by to właśnie drewno królowało. W dbałości o lasy, są miejsca, gdzie drzewa są hodowane właśnie do celów grzewczych.

Firmy jak Drewnex Konrada Jaskulskiego, pobiera drewno jedynie od sprawdzonego źródła z okolic województwa dolnośląskiego. Takim oto, ekologicznym drewnem, w swoich kominkach mogą palić mieszkańcy Wrocławia i pobliskich miejscowości.

Drewno od drewna też się różni.

Każde drzewo inaczej się pali – jedne szybciej, ale skuteczniej – oddaje więcej ciepła, a drugie nie brudzi komina. Zanim się zdecydujesz, które wybierzesz, skontaktuj się z firmą – oni najlepiej Ci doradzą, czym palić w domowym kominku.

Dział zamówień

tel. 505-90-10-70
tel. 790-298-419
tel. 505 704 103
tel. 535 700 133

Terminy dostaw

tel. 535 700 133

Księgowość

tel. 533 335 436